Цікаво знати

 Треба подумати?

Казка у якій  тварина типу хордових виступає у ролі спонсора, інвестора, ексклюзивного дистриб’ютора та постачає товари першої необхідності та розкоші.
                          (“Казка про рибака та рибку”)



Її родичі народилися в 1996 році, вона - у 2001 році. Проте, на відміну від своєї сестри-близнючки, на якій є руїни Херсонесу, вона буде жити удвічі-утричі довше.

 (Монета номіналом 1 грн.)





Тест на здатність займатись бізнесом

1. Чи поводитесь ви наодинці так, як і тоді, коли за вами спостерігають?
2. Чи вважаєте ви себе здатним стати головою сім'ї?
3. Чи вважаєте ви хитрість хорошою та корисною рисою?
4. Чи можете ви розпочати розмову на вулиці з незнайомою людиною?
5. Чи знаєте ви, який колір сьогодні в моді?
6. Чи їдете у транспорті без квитка, якщо забули вдома проїзний?
7. Чи заздрите успіху ваших знайомих?
8. Чи звертаєтесь на «Ви» до ваших старших за віком родичів?
9. Чи здатні ви усно швидко обчислити, скільки буде 3 % від трьох відсотків?
10. Чи приходите вчасно в кіно?
11. Чи приходите вчасно на побачення?
12. Чи вважаєте за потрібне давати чайові?
13. Переживаєте, якщо вас обрахували на 1 грн?
14. Чи пам'ятаєте дату народження свого вчителя?
15. Чи сідаєте в міському транспорті на будь-яке вільне місце?
16. Чи сідаєте в таксі тільки на заднє сидіння?
17. Чи любите робити записи у книгу скарг?
18. Чи вважаєте, що завжди достатньо лише одного попередження?
19. Чи знаєте, які грошові одиниці існували у Стародавньому Римі?
20.Чи зможете залишити валізу на вокзалі під наглядом зовсім незнайомої людини?

Повністю позитивна відповідь на кожне запитання дає 10 балів, повністю негативна - 0 балів. Проміжні відповіді оцінюються "на око" між 0 і 10 балами. Наприклад, якщо ви з десяти своїх учителів пам'ятаєте дату народження тільки одного, відповідь - 1 бал. Якщо відповідь на яке-небудь запитання для вас є складною - 5 балів. Склавши всі свої бали, ви звертаєтесь до ключа тесту.

Ключ до тесту:
120-200 балів - ви природжений бізнесмен. Якщо ви отримали ці бали в результаті підглядування у відповіді, вирахуйте 80 балів та орієнтуйтесь на новий результат.
110-119 балів - ви володієте не всіма потрібними якостями бізнесмена, але у вас є реальні шанси досягти успіху в бізнесі; деяку допомогу при цьому вам нададуть роздуми про причини втрати балів.
50-90 балів - видно, у бізнесмени вам не вибитись, але, судячи з усього, ви правдива, порядна людина, у вас непоганий характер, так що не все втрачено в житті.

Індекс щастя

 Пропоную дещо відволіктися від фінансових тем і поговорити про один дуже цікавий показник, який останнім часом все більше набирає популярність- індекс щастя. Що ж це за показник — міжнародний індекс щастя ??
Насправді, індекс щастя має саме безпосереднє відношення до тематики мого блогу, оскільки відображає рівень задоволеності населення своїм життям, що, в свою чергу дуже тісно пов'язане з їхнім фінансовим станом.
Так в 2006 році вченими NEF був розроблений новий показник, який би більш точно показував рівень добробуту населення в країні, він отримав звучну назву Всесвітній індекс щастя (або в оригіналі The Happy Planet Index). Всесвітній (Міжнародний) індекс щастя — це комбінований показник, що відображає здатність країн, окремих районів, регіонів, міст та інших територіальних утворень забезпечити їхнім жителям щасливе життя. Цей показник розраховується, починаючи з 2006 року, 1 раз в 2-3 роки, для його розрахунку використовуються статистичні дані найбільших національних і міжнародних інститутів та організацій.Що таке індекс щастя? Зазвичай застосовували і продовжують застосовувати, скажімо так, більш економічні показники рівня життя населення, наприклад, ВВП на душу населення або щось подібне. Але вчені британського центру наукових досліджень New Economic Foundation прийшли до висновку, що це не можна вважати коректним, оскільки самій людині мало що дає розмір ВВП, який на неї припадає, у людей інші критерії задоволеності власним життям.
Точна методика розрахунку індексу щастя ніде не вказана (можливо, вона тримається в секреті), проте відомо, що в розрахунок приймаються 3 основні критерії:
1. Задоволеність людей життям;
2. Середня тривалість життя;
3. Екологічна ситуація в регіоні.
Саме ці 3 моменти, на думку розробників індексу щастя, надають головний вплив на те, наскільки щасливим відчуває себе людина. Зверніть увагу, що в розрахунку індексу щастя не використовуються ніякі економічні показники країни. Тобто, якою б сильною і динамічно розвиваючою була економіка країни, на індекс щастя це прямого впливу не робить. Таким чином, можна сказати, що індекс щастя показує, наскільки грамотно країна використовує свій економічний потенціал і природні ресурси для створення хороших умов життя населенню. А якщо зовсім просто — наскільки держава піклується про своїх громадян, наскільки громадяни задоволені.
А тепер давайте подивимося, жителі яких країн відчувають себе найбільш і найменш щасливими і які місця в міжнародному рейтингу щастя відводяться країнам колишнього Союзу.
Отже, за останніми даними країною з найвищим індексом щастя стала Данія, яку також відзначили як країну з найменшим рівнем соціальної нерівності. Крім неї, в ТОП-5 лідерів увійшли Швейцарія (раніше займала 1 місце), Ісландія, Норвегія і Фінляндія. Тобто, можна констатувати, що найщасливіші люди живуть в європейських країнах. США на цей раз зайняли 13 позицію в рейтингу країн за індексом щастя, Німеччина — 16, Великобританія — 23. А Китай — країна з однією з найбільш динамічних економік, наприклад, знаходиться аж на 83 позиції.
Найбільш нещасливими в цей раз визнані Бурунді (останнє, 156 місце в рейтингу), Сирія, Того, Афганістан, Бенін. До країн з найбільшою позитивною динамікою індексу щастя за досліджуваний період можна віднести Нікарагуа, Еквадор, Молдавію, Латвію, Китай, Словаччину, Уругвай, Узбекистан і Росію. А до країн з найбільш негативною динамікою — Венесуелу, Ботсвану, Саудівську Аравію, Єгипет і Грецію. Якщо брати в регіональному розрізі, то найкращим чином відчувають себе країни європейського континенту, Північної і Латинської Америки, а також країни Карибського басейну.
Давайте розглянемо, як розташувалися в рейтингу країн за індексом щастя країни пострадянського простору. Найщасливішою країною колишнього СРСР на цей раз став Узбекистан - він займає 49 місце в рейтингу,Казахстан -54, Молдова - 55,Росія - 56, Білорусь знаходиться на 61 позиції, Туркменістан — на 65, Киргизстан — на 85. А Україна відстає від лідерів по СНД більш, ніж в 2 рази і знаходиться на 123 місці в рейтингу країн за індексом щастя і показала негативну динаміку. Гірше виявилися позиції Грузії (126 місце), недалеко розташувалася Вірменія (121 місце). Поруч в рейтингу знаходяться африканські країни з низьким рівнем розвитку.
Хочу відзначити, що міжнародному індексу щастя з кожним роком надають дедалі більшого значення, йому приділяють все більшу увагу. Для багатьох країн індекс щастя вже став ключовим показником рівня життя населення, взятим за основу і кількість таких країн з кожним роком зростає.

Тепер ви знаєте, що таке всесвітній індекс щастя. Залишається тільки побажати всім вам почувати себе щасливими і вносити свій скромний внесок у розрахунок індексу щастя своєї держави, піднімаючи його в світових рейтингах.

Що таке багатство? Що означає бути багатим?

Сьогодні я хочу поміркувати про те, що означає бути багатою людиною. Що таке багатство? Що має на увазі це поняття? Як і чим його виміряти? Які ключові критерії багатства? Як можна визначити, яка людина багата, а яка – ні ? Що означає бути багатим?
Якщо звернутися з цим питанням до різних людей, то я упевнений, що кожен з них назве абсолютно різні критерії багатства. Хтось скаже, що бути багатою людиною – значить мати мільйон доларів, а хтось назве цифру сто мільйонів (різниця відразу в сто разів!). Для когось багатим вважатиметься людина, у якої є добротний будинок і великий красивий автомобіль, для інших критерієм багатства служитиме, наприклад, яхта або ж наявність прізвища в списках Forbes. Напевно знайдуться і такі люди, які скажуть, що не в грошах щастя, а багата людина — це та, яка багата духовно. Кожен з них буде по-своєму правий.
що таке багатство
що таке багатство
Кожна людина по-своєму відповість на питання «що таке багатство». У кожного свої критерії багатства і це цілком нормально . Крім того, уявлення конкретної людини про багатство упродовж життя може змінюватися. У молодому віці багато хто мріє заробити певну суму грошей або ж мати певну суму доходу в місяць і ,здається, що досягнення цієї фінансової мети ­ межа . Але ось мрія збувається і виявляється, що це не так вже і багато. Разом із зростанням доходів ростуть і потреби, тому тих заробітків і заощаджень, про які раніше можна було тільки мріяти, вже не вистачає, критерії багатства міняються.
Звідси можна зробити висновок, що оскільки багатство — поняття дуже розмите і мінливе, то стати багатим практично неможливо, оскільки «планка» багатства для конкретної людини постійно ростиме.
А що таке багатство взагалі? У чому його виміряти? Якщо йдеться про матеріальне багатство, то я пропоную відповісти на це питання наступним образом: багатство — це різниця між тим, що людина заробила і тим, що витратила. Іншими словами, багатство — це усе грошові і матеріальні активи людини (згадуємо, з чого складається особистий бюджет) за винятком витрат на поточні потреби,це усе те, що є у людини в наявності на даний момент.
Таким чином, можна вивести формулу багатства. Вона виглядатиме так: багатство = активи людини — гроші на поточні потреби. Або ж наступним чином: багатство =грошові активи + матеріальні активи — гроші на поточні потреби.Іще можлива наступна формула : багатство = майно + збереження + капітал.
Усі ці формули багатства ідентичні одна одній і означають одне і те ж, просто виражені різними словами. Сподіваюся, ви зрозуміли, що таке багатство і що означає бути багатим. В першу чергу це залежить від особисто вашого сприйняття і однозначної відповіді тут у будь-якому разі бути не може.
Оскільки багатство — величина неоднозначна і непостійна, я б не радив до неї прагнути взагалі. Краще, на мій погляд, прагнути не до багатства, а до фінансової незалежності, оскільки це вже щось чіткіше і піддається визначенню. Грошей непотрібно багато, тому як поняття «багато» постійно ростиме, швидше, їх повинно бути достатньо , достатньо для того, щоб почувати себе незалежним від грошей.

Як навчитися заробляти гроші?

Сьогодні я хочу розповісти вам про те, як навчитися заробляти гроші. Причому, поради, які ви прочитаєте в цій статті, універсальні, тобто, вони підійдуть для практично будь-якого виду діяльності, а все тому, що для того, щоб навчитися заробляти гроші, потрібні певні якості і навіть певні психологічні чинники, які можна в собі розвивати. Ось які саме — про це далі в статті.
10 правил успішного заробітку. Правило 1. Не обов'язково шукати унікальну бізнес-ідею, та й знайти її, часто, практично неможливо. Заробляти можна на чому завгодно, в самих різноманітних сферах, на тому, що вже придумано і багаторазово випробувано до вас. До того ж,не забувайте, що можна заробляти на посередництві, найголовніше — просто бачити всі можливості для заробітку, розуміти, що гроші можна зробити буквально з усього, якщо тільки захотіти.
Правило 3. Читайте книги і корисні сайти. Щоб постійно вчитися — потрібна інформація. Отримуйте її з корисної літератури та інтернет-сайтів, які зможуть навчити вас тому, що ви цікавитеся. Звичайно ж, зайвий раз хочу запросити вас стати постійним читачем нашого сайту- тут вже зібрано величезну кількість корисних матеріалів в сфері заробітку, інвестування та управління особистими фінансами. Будь ласка, вивчайте, все безкоштовно.Правило 2. Постійно удосконалюйте свої знання. Щоб навчитися заробляти гроші, ви повинні постійно всім цікавитися, постійно шукати щось нове і постійно вчитися. А точніше- вчитися, розучуватися і переучуватися, тому що багато знань, навичок, необхідних нині для заробітку, дуже швидко втрачають свою актуальність в стрімко мінливих умовах.
Правило 4. Розширюйте коло спілкування і заводьте корисні знайомства. Намагайтеся спілкуватися з людьми, які в чомусь краще вас, у яких є, чого корисного навчитися, поруч з якими ви будете прагнути рости. І, навпаки, уникайте спілкування з тими, хто не підтримує ваші ідеї, гальмує ваш розвиток і тягне вас вниз. Використовуйте принцип нетворкінгу — знайомтеся з людьми, які можуть вам знадобитися в майбутньому, шукайте знайомства в самих різних сферах життєдіяльності — все це піде вам на користь.
Правило 5. Не ставте гроші понад усе. Так, ви повинні думати про те, як навчитися заробляти гроші, але гроші при цьому не повинні стати сенсом вашого життя. Не треба їх обожнювати і бути готовим на все заради них. Гроші — це всього лише інструмент для досягнення життєвих цілей, яким ви повинні навчитися майстерно управляти, не зациклюючись на цьому взагалі (це приблизно як досвідчений водій веде авто: він не думає про те, куди натиснути і коли повернути кермо, а робить все на автоматі ).
Правило 6. Не бійтеся робити помилки. Навіть найбагатші люди світу наробили їх чимало у своєму житті. Помилки обов’язково будуть, від них нікуди не дітися, це факт. Потрібно просто навчитися правильно ставитися до своїх помилок, а саме — вміти витягати з них дорогоцінний досвід, не зупинятися і йти далі. Тобто, як люблять говорити, вчитися на помилках.
Правило 7. Не заздріть іншим. Заздрість — це взагалі жахливе відчуття. Тому, думаючи про те, як навчитися заробляти гроші, ні в якому разі не варто заздрити тим, у кого це виходить краще. Навпаки, ви повинні брати з них приклад, переймати позитивний досвід — це неодмінно допоможе вам у власних заробітках і досягненні поставлених цілей.
Правило 8. Будьте наполегливі. Щоб навчитися заробляти гроші, вам обов’язково знадобиться така якість як завзятість, тому що з неба вони на вас ніколи не впадуть, великих заробітків особливо в якісь новій сфері ви відразу ніколи не отримаєте. Але це аж ніяк не означає, що їх там взагалі немає. Щоб заробляти хороші гроші, потрібно чимало потрудитися, причому, не обов'язково фізично. Завжди пам'ятайте про це.
Правило 9. Не бійтеся нового. Хочете навчитися заробляти хороші гроші? Тоді вам доведеться постійно освоювати нові, абсолютно незрозумілі на перший погляд, інструменти для отримання доходу. Наприклад, різні способи заробітку в інтернеті. Не потрібно цього боятися — при бажанні можна освоїти все що завгодно. Наприклад, коли я вирішив створити цей сайт, я абсолютно не знав, як це робиться і ось, будь ласка …
Правило 10. Не зупиняйтеся на досягнутому. І, нарешті, останнє найважливіше правило заробітку: ніколи не потрібно зупинятися на досягнутому. І не тому, що варто прагнути «заробити всі гроші світу», а тому, що якщо ви зупинитеся — ви незабаром почнете втрачати, піде зворотній процес. Тому, як говорилося в старій піонерській речівці, «ні кроку назад, ні кроку на місці, а тільки вперед, з героями разом». Приєднуйтеся до цих самих героїв і ніколи не зупиняйтеся в своєму розвитку!
Що ж, тепер ви знаєте, як навчитися заробляти гроші. Використовуйте на практиці ці нескладні правила і вже дуже скоро ви переконаєтеся в тому, що вони дають свої результати.

Комментариев нет:

Отправить комментарий